<nav id="wc48c"></nav>
 • <source id="wc48c"><bdo id="wc48c"></bdo></source>
 • <small id="wc48c"><table id="wc48c"></table></small>
  mobile station

  ANALTONG 30 Dipyrone Injection (Analgin Injection) 30%

  P?rshkrim i shkurt?r:

  Perberja: Cdo ml p?rmban Analgin 300mg. P?rshkrimet: N / A Indikacionet: Antipiretik, agjent antalgjik. Trajtim p?r dhimbje muskulare, reumatizma, s?mundjet ethe dhe dhimbje hernial. Veprimi farmakologjike: Produkti mund t? mbaj? ekuilibrin e eliminimit t? ngrohjes dhe ngrohjes prodhimit t? organizmit dhe p?r t? ruajtur temperatur?n normale duke ushtruar ndikimin e saj n? qend?r rregullimin e temperatur?s trupore e hypothalamus pasm? t? kafsh?ve, dhe k?shtu ka efekte t? forta ethe leht?simin. Feve t? saj ...


  Detail Product

  Produkt Tags

  P?rb?rja:?

  Secili ml p?rmban Analgin 300mg.

  p?rshkrimet : N / A

  Indikacionet:

  Antipiretik, agjent antalgjik. Trajtim p?r dhimbje muskulare, reumatizma, s?mundjet ethe dhe dhimbje hernial.

  Veprimi farmakologjik:

  Produkti mund t? mbaj? ekuilibrin e eliminimit t? ngrohjes dhe ngrohjes prodhimit t? organizmit dhe p?r t? ruajtur temperatur?n normale duke ushtruar ndikimin e saj n? qend?r rregullimin e temperatur?s trupore e hypothalamus pasm? t? kafsh?ve, dhe k?shtu ka efekte t? forta ethe leht?simin. Ethet leht?simin Efekti i saj ?sht? tre her? m? e amidopyrine-t?, dhe ajo gjithashtu ka efekt anti-inflamator dhe efekt t? fort? analgjezik. Ajo mund t? p?rdoret p?r enterospasm, zorr?t zgjerimin dhe stomachache pengon me cil?si t? mir? t? pa ndikim n? enterocinesia normale kanalit zorr?ve s?.

  P?rdorimi dhe administrat?s:

  Administrata intramuskular: Equine, kafsh?t: 3-10g. Dhi, dele: 1-2g. Dog: 0.3-0.6g.

  Administrata intravenoz: Equine, kafsh?t: 3-6 g.

  efekt an?sor dhe contraindication: N / A

  Mase paraprake:

  1. Jo t? p?rshtatshme p?r injeksion n? pik? akupunkture, sidomos p?r vend t? p?rbashk?t. P?r t? parandaluar amyotrophy dhe pengim t? funksionit t? p?rbashk?t.

  2. Dont kombinuar me chloropromazine p?r t? parandaluar t? zbres? akute t? temperatur?s trupore;

  3. Dont kombinuar me barbiturate dhe phenylbutasone, sepse nd?rveprimit ?do ndikim enzim? tjet?r t? microsomes.

  Koha T?rheqja:

  Para therje 28 dit?, qum?sht 7 dit?.

  Magazinimi dhe koha e skaduar :

  V?n? n? vend t? fresk?t, e that?, larg nga rrezet e diellit direkte.

  3 vjet


 • Previous:
 • Next:

 • WhatsApp Online Chat !
  在线看片免费人成视频久网_av在线亚洲男人的天堂_又紧又黄的免费视频网站_11孩岁女被A片