<nav id="wc48c"></nav>
 • <source id="wc48c"><bdo id="wc48c"></bdo></source>
 • <small id="wc48c"><table id="wc48c"></table></small>
  mobile station

  CEPHATONG Cefalexin Injection 20%

  P?rshkrim i shkurt?r:

  Perberja ?do ml p?rmban cephalexin 200mg. Karakteri Kjo ?sht? nj? e bardh? qum?shti p?r pezullimin verdh? t? naft?s. Ajo do t? b?het stratifikimi pas ende q?ndrojn?. Indikacionet p?r terapi me antibiotik? me bag?ti, dele, qent? dhe macet. Cephalexin ?sht? nj? spekt?r t? gjer? cephalos PORIN antibiotik me aktivitetin baktericid kund?r nj? gam? t? gjer? t? baktereve Gram-pozitive dhe Gram-negative. P?r trajtimin e infeksioneve t? shkaktuara nga organizmat cephalexin ndjeshme me bag?ti, dele, macet dhe qent?. Dozimi & adminis ...


  Detail Product

  Produkt Tags

  p?rb?rje

  Secili ml p?rmban cephalexin 200mg.

  karakter

  Kjo ?sht? nj? e bardh? qum?shti p?r pezullimin verdh? t? naft?s.

  Ajo do t? b?het stratifikimi pas ende q?ndrojn?.

  Indikacionet

  P?r terapi me antibiotik? me bag?ti, dele, qent? dhe macet.

  Cephalexin ?sht? nj? spekt?r t? gjer? cephalos PORIN antibiotik me aktivitetin baktericid kund?r nj? gam? t? gjer? t? baktereve Gram-pozitive dhe Gram-negative.

  P?r trajtimin e infeksioneve t? shkaktuara nga organizmat cephalexin ndjeshme me bag?ti, dele, macet dhe qent?.

  Dozimi & Administration

  Catt le, dele: p?r injeksion intramuskular n? gjysm?n e p?rparme t? qaf?s.

  Qent? dhe macet: p?r administrim intramuskular ose n?nl?kur?s.

  Reagimi ind mund t? ndodh? n? vendin e injektimit. Masazh faqen injektuar jon pas administrimit.

  Shkalla e rekomanduar doz?:

  Catt le: 10 mg / kg (1ml per 20 kg) nj? her? n? dit? p?r deri 5 dit?.

  Dhen: 10 mg / kg (1 ml per 20 kg) nj? her? n? dit? p?r deri 5 dit?.

  Qen dhe mace: 10 mg / kg (1 ml per 20 kg) nj? her? n? dit? p?r deri 5 dit?.

  Contra-indikacione, ?Warnings, etc.

  Contra-treguar n? rastet e njohura t? mbindjeshm?ris? ndaj penicilinat. Mos injektuar vena.

  Trajtimi Masa:

  Ekspozimi ndaj cephalexin mund t? shkaktoj? mbindjeshm?ri (alergji) pas injektimit, mbytje, g?lltitje ose kontaktit t? l?kur?s. Mos trajtuar k?t? produkt n? qoft? se ju e dini se ju jeni s ensitised, apo jo n? qoft? se ju keni qen? k?shilluar p?r t? punuar me p?rgatitjet e tilla.

  Periudha t?rheqja

  Mish: 28 dit?.

  Qum?sht: 3 dit?.

  prezantim

  N? nj? shishe qelqi 100ml.

  ruajtje

  Shitore n? vend t? fresk?t dhe t? that? posht? 25 ℃, t? mbrojtur nga drita.

  vlefshm?ri

  2 vjet.


 • Previous:
 • Next:

 • WhatsApp Online Chat !
  在线看片免费人成视频久网_av在线亚洲男人的天堂_又紧又黄的免费视频网站_11孩岁女被A片