<nav id="wc48c"></nav>
 • <source id="wc48c"><bdo id="wc48c"></bdo></source>
 • <small id="wc48c"><table id="wc48c"></table></small>
  mobile station

  ALBENTONG 600 albendazole bolus 600mg

  P?rshkrim i shkurt?r:

  P?RB?RJA: Emri tregtar i k?tij produkti ?sht? quajtur edhe si Albentong 600. ?do nj?her?sh p?rmban 600mg albendazole. P?RSHKRIMI: Albentong 600 ?sht? nj? gjelb?r ose roz? me ngjyr? oblonged sh?noi nj? bolus an? dhe kjo ?sht? nj? anthelmintic spektrit t? gjer? e cila ?sht? jasht?zakonisht aktiv kund?r m? nematode dhe disa cestodes wrorms p?rfshir? krimbat shirit & Fluke m?l?is? rritur. FARMAKOLOGJI: Albentong 600 me e tretshm?ria e ul?t, sasi e kufizuar e doz?s s? dh?n? t? Albentong 600 absorbohet nga t ...


  Detail Product

  Produkt Tags

  P?RB?RJA:

  Emri tregtar i k?tij produkti ?sht? quajtur edhe si Albentong 600. ?do nj?her?sh p?rmban 600mg albendazole.

  ?

  P?RSHKRIM:

  Albentong 600 ?sht? me ngjyr? oblonged sh?noi nj? bolus an? dhe kjo ?sht? nj? anthelmintic spektrit t? gjer? e cila ?sht? jasht?zakonisht aktiv kund?r m? nematode dhe disa cestodes wrorms p?rfshir? krimbat shirit & Fluke m?l?is? rritur nj? roz? gjelb?r ose.

  ?

  FARMAKOLOGJI:

  Albentong 600 me t? ?sht? tretshm?ria e ul?t, sasi e kufizuar e doz?s s? dh?n? t? Albentong 600 absorbohet nga stomaku dhe zorr?. Megjithat?, nj? her? drog?s ?sht? zhytur niveli plazma pik mund t? ndodh? n? nivel plazma 2-4hours.The ?sht? e rrall? m? e madhe se 1% e doz?s administruar p?r shkak se ?sht? solubility relativisht i ul?t. Albentong 600 ?sht? excreted ngadal?.

  ?

  M?nyra e veprimit:

  Konsiderohet se Albentong 600 akte n? nematodeve duke penguar sistemin fumerate dhe ka nj? ndikim n? marrjen e glukoz?s dhe mund efekt metabolizmin glycogen. Ky veprim ?sht? i duksh?m n? se qelizat e zorr?ve e parazitit nuk jan? n? gjendje p?r t? absorbuar ushqyesve n? m?nyr? q? paraziti i uritur fund t? glycogen. Albentong 600 sepse metabolizmi i ?sht? e ngadalshme t? ket? nj? efekt m? t? zgjatur t? nematodeve dhe k?shtu t? rrisin mund?sin? e glycogen uria.

  ?

  tregues:

  Albentong 600 ?sht? miratuar p?r parazit? t? m?poshtme t? bag?tis? / dele / dhi:...... Ostertagia ostertagi, haemonchus spp, trichostrongylus spp, nematodius spp, cooperia spp, phlebotomum bunostomum, spp oesphagostomum, dictacaulus spp, fasciola Hepatica (t? rriturit) , dhe spp moniezia.

  Horses: strongyles madh & vog?l, oxyuris equi, SPP trichostrongylus & ascardis spp.

  ?

  Dozimi dhe ADMINISTRIMI:

  P?r kuajt: 5-10mg / kg t? pesh?s trupore p?r dozimin me goj?.

  P?r bag?ti, deleve dhe dhive: 10-15mg / kg t? pesh?s trupore p?r dozimin me goj?.

  ?

  EFEKTET AN?SORE:

  Nuk ka efekte an?sore n? norm?n e dozimit p?rshkruar.

  ?

  KUJDES dhe masat paraprake:

  Albentong 600 n? fluk leved doz? t? deleve nuk duhet t? dosed gjat? tupping dhe p?r nj? muaj pas desht? jan? hequr.

  dele shtatz?na kan? treguar efekte Teratogjenic gjat? 2, 3th dhe jav?n e 4-t t? shtatz?nis? k?shtu q? ?sht? e kund?rindikuar dhe nuk duhet t? p?rshkruhen n? muajin e par? t? shtatz?nis?.

  ?

  T?RHEQJA TIME:

  En'am: 14 dit?.

  Dele dhe dhi: 4 dit?.

  Qum?sht: 60 or? pas ia ndau gjinin.

  ?

  RUAJTJA:

  Shitore n? nj? vend t? fresk?t, e that? dhe t? err?t n?n 30 ℃.

  ?

  PREZANTIMI:

  Boluses blistered n? pako te 50 ose 50 Boluses / Jar.

  ?

  vlefshm?ris?:

  4 vite.


 • Previous:
 • Next:

 • WhatsApp Online Chat !
  在线看片免费人成视频久网_av在线亚洲男人的天堂_又紧又黄的免费视频网站_11孩岁女被A片