<nav id="wc48c"></nav>
 • <source id="wc48c"><bdo id="wc48c"></bdo></source>
 • <small id="wc48c"><table id="wc48c"></table></small>
  mobile station

  ALBENTONG 2500 Albendazole bolus 2500mg

  P?rshkrim i shkurt?r:

  PERBERJA albendazole 2500mg eksipient? qs p?r 1 indikacionet bolus p?rdorur n? parandalimin dhe trajtimin e gastro-intestinal dhe pulmonar strongyloses, cestodoses, fascioliasis dhe dicrocoelioses. Albendazole 2500 ?sht? ovicidial dhe larvicidal. Ajo ?sht? aktive n? ve?anti n? larvat cistike e strongyles t? frym?marrjes dhe t? tretjes. Dozimi dhe ADMINISTRIMI Gojarisht: Cattle dhe deve: 1 nj?her?sh per 250 kg pesh? trupore. 1 nj?her?sh per 200 kg pesh? trupore, n?se ...


  Detail Product

  Produkt Tags

  P?RB?RJA

  Albendazole ????????????????????????2500mg

  qs mbushesave tek 1 bolus

  ?

  SINJALET

  P?rdoret n? parandalimin dhe trajtimin e gastro-intestinale dhe pulmonar strongyloses, cestodoses, fascioliasis dhe dicrocoelioses. Albendazole 2500 ?sht? ovicidial dhe larvicidal. Ajo ?sht? aktive n? ve?anti n? larvat cistike e strongyles t? frym?marrjes dhe t? tretjes.

  ?

  Dozimi dhe ADMINISTRIMI

  gojarisht:

  En'am dhe deve:

  1 bolus p?r 250 kg t? pesh?s trupore.

  1 bolus p?r 200 kg t? pesh?s trupore, n?se p?rdoret kund?r liverflukes.

  Konsultoni veteriner tuaj p?r regjim t? mir? dozimit p?r dele dhe dhi.

  Albendazole is safe product, effective dosage is around 8-15mg/kg in treatment and control of infestations caused by gastro-intestinal and lung nematodes, moniezia, to liver flukes infestations, 2-3mg/kg more dose is recommended. As drugs resistance varies from place to place, consult local physicians for best ideal dosage regime.

  ?

  efekte t? pad?shirueshme

  Skuqje, urtikarie, leukopenia, trombocitopeni, hepatike, anomalit? dhe d?shtimi akute renale lidhur me trajtimin albendazole ?sht? v?n? re n? disa raste, macet mund t? shfaqin simptomat e letargji but?, depresion dhe anoreksi tranzitore.

  ?

  contraindication

  Mos p?rdorni n? kafsh? me mbindjeshm?ri t? njohur me p?rb?r?s aktiv.

  ?

  doz? tep?r e madhe

  Produkti ?sht? tolerohet mir? n? normat e rekomanduara doz?. OVERDOSAGE aksidentale mund t? shkaktoj? depresion, anoreksi, dhimbje barku zorr?ve, vjellje, diarre, t? vjella dhe madje edhe vdekje n? rast t? r?nd?.

  ?

  Vigjilenc?s dhe KUJDES

  Mos p?rdorni n? lactating kafsh?t e qum?shtit.

  Mos administruar p?r bag?tin? femra gjat? 45 dit?ve t? para t? shtatz?nis?, ose p?r 45 dit? pas largimit t? demave.

  Mos administruar t? deleve gjat? 30 dit?ve t? para t? shtatz?nis?, ose p?r 30 dit? pas largimit t? deshve.

  ?

  Nd?rveprimi me produkte t? tjera mjek?sore

  Cimetidin?s, dexamethasone, ose praziquantel mund t? rris? rrezikun e efekt an?sor albendazole-s?;

  Albendazole mund t? rris? rrezikun e efekt an?sor i theophylline.

  ?

  T?RHEQJA PERIUDHA

  Mish: 14 dit?.

  Qum?sht: 3 dit?.

  ?

  PARAQITJA

  5 boli / shirit × 10 vija.

  ?

  RUAJTJA

  Shitore n? nj? vend t? that? jo mbi 30 ℃.

  ?

  VLEFSHM?RIS?

  3 vjet.

  ?

  prodhuar nga

  Chongqing Fangtong Animal Pharmaceutical Co, Ltd


 • Previous:
 • Next:

 • WhatsApp Online Chat !
  在线看片免费人成视频久网_av在线亚洲男人的天堂_又紧又黄的免费视频网站_11孩岁女被A片