• <samp id="2ks8q"><bdo id="2ks8q"></bdo></samp>
  <nav id="2ks8q"><strong id="2ks8q"></strong></nav>
 • <bdo id="2ks8q"><small id="2ks8q"></small></bdo>
 • <label id="2ks8q"><optgroup id="2ks8q"></optgroup></label>
 • <tr id="2ks8q"></tr>
 • <menu id="2ks8q"></menu>
 • <dd id="2ks8q"><small id="2ks8q"></small></dd>
 • <menu id="2ks8q"></menu>
 • <samp id="2ks8q"></samp>
  mobile station

  CEPHATONG Cefalexin Injection 20%

  Краток опис:

  Состав Секо? ml содржи цефалексин 200 мг. Карактер Тоа е млеко бела до жолтеникава нафта суспензи?а. Таа ?е стане стратификаци?а по уште стои. Индикации за антибиотска терапи?а на говеда, овци, кучи?а и мачки. Цефалексин е широк спектар cephalos Порин антибиотик со бактерицидна активност против широк спектар на Грам-позитивни и грам-негативни бактерии. За третман на инфекции предизвикани од осетливи организми цефалексин на говеда, овци, мачки и кучи?а. Дозира?е и Adminis ...


  детали за производот

  Тагови производ

  составот

  Секо? ml содржи 200 mg цефалексин.

  карактер

  Тоа е млеко бела до жолтеникава нафта суспензи?а.

  Таа ?е стане стратификаци?а по уште стои.

  индикации

  За антибиотици ка? говеда, овци, кучи?а и мачки.

  Цефалексин е широк спектар cephalos Порин антибиотик со бактерицидна активност против широк спектар на Грам-позитивни и грам-негативни бактерии.

  За третман на инфекции предизвикани од осетливи организми цефалексин на говеда, овци, мачки и кучи?а.

  Дозира?е и администраци?а

  CATT le, овчо: за интрамускулна ин?екци?а во предната половина на вратот.

  Кучи?а и мачки: за интрамускулна или субкутана апликаци?а.

  реакци?а на ткивото може да се по?ават на местото на ин?ектира?е. Масажа ин?ектираат ?онски са?т по администраци?ата.

  стапка препорачана доза:

  CATT le: 10 mg / kg (1ml по 20 kg) еднаш на ден за до 5 дена.

  Овци: 10 mg / kg (1 ml на 20 кг) еднаш на ден за до 5 дена.

  Кучи?а и мачки: 10 mg / kg (1 ml на 20 кг) еднаш дневно за до 5 дена.

  Контраиндикации, ?Warnings, etc.

  Контраиндициран ка? познати случаи на преосетливост на пеницилини. Не се внесе интравенозно.

  Ракува?е Мерки на претпазливост:

  Изложеност на цефалексин може да предизвика преосетливост (алерги?а) по ин?ектира?е, вдишува?е, голта?е или контакт со кожата. Не се справи со ово? производ, ако знаете дека се е ensitised, или ако сте биле советувани да не работат со такви препарати.

  повлекува?е Период

  Месо: 28 дена.

  Млеко: 3 дена.

  презентаци?а

  Во 100ml стаклено шише.

  складира?е

  Чува?те ги на ладно и суво место на температура под 25 ℃, заштитено од светлина.

  валидност

  2 години.


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !
  大陆少妇一级A片_国产成人av不卡免费观看_成年无码专区在线蜜芽tv_伊人久久大香线蕉综合